Naujienos

Bendradarbiaujant teisėsaugos institucijoms, teismui perduota ligoninės direktoriaus pavaduotojo byla

Panevėžyje baigus ikiteisminį tyrimą dėl viešosios įstaigos Respublikinė Panevėžio ligoninė direktoriaus pavaduotojo R. T. galimai nusikalstamos veiklos – tarnybinių pareigų neatlikimo, byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Įtariama, kad dėl kaltinamojo veiksmų ligoninė galėjo patirti apie 40 tūkst. eurų turtinę žalą.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų pateiktą informaciją. Tyrimą, bendradarbiaudami su STT, atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad R. T., dirbdamas ligoninės direktoriaus pavaduotoju valdymui ir ekonomikai, galėjo pasinaudoti savo, kaip vieno iš įstaigos vadovų, tarnybine padėtimi priešingai ligoninės interesams.

Tyrimo metu nustatyta, jog  2014 metų kovo mėnesį, organizuodamas ligoninės viešuosius pirkimus, į paraišką  R. T. galimai specialiai įrašė tokius techninius duomenis bei specifikacijos reikalavimus, kad pirkimų konkurse galėtų būti pateikiama tik vienintelio gamintojo medicinos įranga, apribojant galimybę dalyvauti kitus gamintojus atstovaujantiems verslininkams.

Pareigūnams sukėlė įtarimų ir netrukus įvykę minėtos įrangos viešieji pirkimai. Įtariama, kad R. T. žinojo, jog vienintelė konkurso dalyvė, jo pažįstamo vadovaujama uždaroji akcinė bendrovė nėra oficiali minėtos įrangos gamintojo atstovė Lietuvoje, o ją ligoninei parduoda už žymiai didesnę, nei reali, kainą.

2016-ais metais STT Panevėžio valdyba pradėjo 11 ikiteisminių tyrimų, teismai priėmė apkaltinamuosius sprendimus 10-yje STT Panevėžio valdybos tirtų bylų. Nuteista 15 asmenų, kaltintų kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu ir kitais  korupcinio pobūdžio nusikaltimais.