Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Dalinsimės patirtimi su Moldova Dvynių projekte

2017 05 26

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kaip pagrindinis projekto lyderis, vykdys Lietuvos, Rumunijos ir Suomijos konsorciumo įgyvendinamą Europos Sąjungos (ES) Dvynių programos projektą „Parama Moldovos Respublikos teisėsaugos institucijų gebėjimų stiprinimui korupcijos nusikaltimų prevencijos ir tyrimo srityje“.

Projekto partneriai: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Lietuvos muitinė, jaunesnieji projekto lyderiai – Rumunijos ir Suomijos antikorupcinės institucijos. STT bus atsakinga už viso projekto sėkmingą įgyvendinimą. Projekto administracinį ir finansinį valdymą užtikrins didelę administravimo patirtį turinti Centrinė projektų valdymo agentūra.

Dėl šio projekto buvo paskelbtas ES konkursas, kuriame, be Lietuvos ir Rumunijos, dalyvavo Nyderlandai, Švedija ir Suomija.

2 metų trukmės projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria 1 mln. eurų. Šio projekto tikslas – Moldovos institucijų: Nacionalinio antikorupcijos centro (NAC), Antikorupcijos prokuratūros (APO), Vidaus reikalų ministerijos (MIA), Generalinio policijos inspektorato (GPI) ir Muitinės tarnybos gebėjimų stiprinimas, siekiant veiksmingiau kovoti su korupcija, taip pat minėtų Moldovos institucijų tyrimų gebėjimų stiprinimas korupcijos prevencijos ir ikiteisminio tyrimo korupcijos bylose.

Projektu bus siekiama šių rezultatų:
1. Moldovos institucijų: NAC, APO, MIA, GPI ir Muitinės tarnybos, gebėjimų stiprinimas kovojant su korupcija, tinkamai naudojant specialiąsias tyrimo technikas, metodus ir įrangą.
2. Sprendimų priėmimas, vidinės procedūros ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas, koordinavimas, tiriant korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, perimant gerąją ES praktiką.
3. NAC gebėjimų atlikti atsparumo tikrinimą viešajame sektoriuje, remiantis gerąja ES praktika ir gerbiant žmogaus teises, stiprinimas.

Tai jau ketvirtasis STT vykdomas ES Dvynių projektas. STT yra įgyvendinusi Dvynių projektus Azerbaidžane, Kroatijoje ir Makedonijoje.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.


geltonai-mėlyna linija