Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Buvusiam Seimo nariui įteikti praplėsti įtarimai

2017 06 06

Ikiteisminiam tyrimui dėl politinės korupcijos artėjant į pabaigą, 2012–2016 m. kadencijos Seimo nariui, buvusiam politinės partijos „Darbo partija“ pirmininko pirmajam pavaduotojui V. G. įteiktas praplėstas pranešimas apie įtarimus kyšininkavimu ir prekyba poveikiu.

Įtariama, kad buvęs Seimo narys V. G. iš vieno Lietuvoje esančio koncerno viceprezidento R. K., už koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą Seime, priėmė 27 100 eurų kyšį. Už dalį šios sumos padarytos nuolaidos už per koncernui priklausančią televiziją transliuotą „Darbo partijos“ politinę reklamą, kita dalis lėšų buvo užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šis kyšis V. G. buvo perduotas už įtaką 2012–2016 m. kadencijos „Darbo partijos“ frakcijos Seime nariams ir asmenišką balsavimą „už“ svarstant ir priimant įstatymą dėl vartojimo kreditų, pelno mokesčio įstatymo pataisas, Seimo nutarimą dėl viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės remontuojant kelią  Vilnius – Utena, už įtaką tuometei žemės ūkio ministrei, kad būtų priimti koncernui ir jo įmonėms finansiškai palankūs sprendimai; už įtaką paveikiant sprendimą dėl AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus; taip pat už įtaką nulemiant Ignalinos atominės elektrinės skelbiamų didelės vertės viešųjų pirkimų rezultatus, palankius koncerno įmonei, o taip pat už asmenišką balsavimą „prieš“ Seime svarstant ir priimant nutarimą dėl Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro skyrimo.

Iš viso dėl šioje byloje tiriamų nusikaltimų pranešimai apie įtarimus yra įteikti penkiems asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat vienam juridiniam asmeniui.

Šį ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos pareigūnai. Tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.


geltonai-mėlyna linija