Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Apeliacinės instancijos teismas pakeitė išteisinamąjį pirmosios instancijos teismo nuosprendį

2017 06 07

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą apeliacine tvarka, iš dalies patenkino prokuratūros skundą ir dėl dokumentų klastojimo pripažino kaltais buvusį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją J. U., Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoją R. R. ir buvusį Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktorių N. Ž.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad nuteistieji: J. U., R. R. ir N. Ž., 2012 m. pavasarį, veikdami bendrininkų grupėje, organizavo dokumentų, kurių pagrindu mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginio statybai neteisėtai buvo išnuomotas valstybinės žemės sklypas Vilniuje, suklastojimą. VAATC neturėjo teisės išsinuomoti sklypo, kuriame buvo sumanyta pastatyti mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginį (atliekų rūšiavimo liniją), todėl suklastotuose dokumentuose buvo nurodyta melaginga informacija, kad žemės sklype yra neegzistuojantys statiniai. Suklastoti dokumentai buvo pateikti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Vilniaus skyriui, Registrų centro Vilniaus filialui ir Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriui.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2016 m. lapkričio 16 d. kaltinamuosius, kaltintus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo, išteisino, tačiau prokuratūra, motyvuodama, jog teismo išvados neatitinka faktinių bylos aplinkybių, taip pat dėl esminių baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų vertinant aplinkybes, nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos teismui ir paprašė visus tris kaltinamuosius nuteisti.

Apeliacinės instancijos teismas prokuratūros skundą tenkino iš dalies ir šiuos tris valdininkus pripažino kaltais dėl dokumentų klastojimo organizavimo. Pasisakydamas dėl kaltinimų piktnaudžiavus tarnyba apeliacinės instancijos teismas konstatavo, jog J. U. ir R. R. veiksmai diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, taip pat sumenkino valstybinio valdymo institucijos vardą, tačiau pastarieji nesiekė ir neturėjo asmeninės naudos, o jų veika nesiekia pavojingumo, už kurį numatyta baudžiamoji atsakomybė, ribos.

Buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui J. U. skirta 200 MGL (7 532 Eur) bauda, Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotojai R. R. skirta 150 MGL (5 649 Eur) bauda, buvusiam VAATC direktoriui N. Ž. skirta 150 MGL (5 649 Eur) bauda.


geltonai-mėlyna linija