Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Nuteistas NŽT Druskininkų skyriaus vedėją papirkęs bendrovės vadovas

2017 06 08

Druskininkų miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) Druskininkų skyriaus vedėjos papirkimu kaltinto UAB „Kauno tiekimas“ prekybos centro direktoriaus V. J., pripažino jį kaltu ir skyrė 2 259,60 Eur (60 MGL) baudą.

Ši baudžiamoji byla, V. J. neigiant savo kaltę, buvo išskirta iš kitos baudžiamosios bylos, kuri supaprastinta tvarka 2016 metų balandį buvo išnagrinėta tame pačiame teisme ir priimtas baudžiamasis įsakymas.

Baudžiamuoju įsakymu buvusi NŽT Druskininkų skyriaus vedėja V. B. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo už padarytas 5 nusikalstamas veikas. Teismas jai skyrė bendrą 3 766 Eur (96 MGL) baudą ir atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje 3 metams. Taip pat šioje baudžiamojoje byloje už papirkimą nuteista pilietė A. R., kuriai skirta 2 184,28 Eur (58 MGL) bauda, dar du asmenys, kurie davė kyšius V. B., nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, jog V. J. NŽT Druskininkų skyriaus vedėjai davė kyšį už konsultacijas ir patarimus, kad būtų parengta ir pasirašyta valstybinės žemės sklypo, reikalingo UAB „Kauno tiekimas“ prekybos centrui priklausantiems statiniams eksploatuoti, nuomos sutartis.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko STT Kauno valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


geltonai-mėlyna linija