Naujienos

Už siekį pasipelnyti paveikiant Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojus – kaltinamųjų suolas

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Kaltinimai prekyba poveikiu (Baudžiamojo kodekso 226 str. 4 d., 3 d.) pareikšti buvusiam Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus patarėjui G. J. F. ir piliečiui S. Ž.

Surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad kaltinamasis G. J. F. pasinaudodamas įgaliojimais ir savo įtaka Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – Tarnybos) darbuotojams savo naudai susitarė priimti 20 tūkst. Eur iš kaltinamojo S. Ž. Buvo žadama paveikti Tarnybos darbuotojus, kad būtų leista Vilniaus mieste suformuoti žemės sklypą, prijungiant prie įmonės turimo sklypo valstybei priklausančią žemę. Siekta sujungti įsiterpusį valstybinės žemės plotą su besiribojančiu žemės sklypu, nes laisvoje valstybinėje žemėje negalima suformuoti racionalaus dydžio ir ribų sklypo, taip pat norėta nustatyti sklypui daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių bei komercinės paskirties objektų teritorijų naudojimą, nors 2015 m. vasario mėnesį Tarnybos specialistė priėmė sprendimą, kuriuo nebuvo pritarta parengtam projektui.

Tyrimo duomenimis, 2015 m. rudenį kaltinamasis G. J. F. viename Vilniaus restorane susitiko su S. Ž., veikiančiu bendrovių interesais, ir susitarė priimti pusę kyšio sumos, t. y. 10 tūkst. Eur grynųjų pinigų, kad Tarnybos darbuotojai priimtų sprendimą, pritariantį projektui. Likusioji kyšio dalis turėjo būti paimta po sprendimo priėmimo.

Kaltinamasis S. Ž., pasinaudodamas pažintimis, savo naudai siekė gauti 80 tūkst. Eur.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.