Naujienos

Neteisėtai sklypus užvaldę asmenys pripažinti kaltais

Šiaulių apygardos teismas, 2017 m. birželio 29 d. apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paliko galioti Skuodo rajono apylinkės teismo 2017 m. vasario 17 d. nuosprendį, kuriuo dėl sukčiavimo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu pripažinti kaltais trys asmenys.

Teismas pripažino kaltais A. V., A. Š. ir Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos Kretingos skyriaus vyresniąją specialistę J. A. dėl to, kad jie, veikdami bendrininkų grupėje, apgaule kitų asmenų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą.

NŽT Kretingos skyriaus darbuotoja J. A. disponavo informacija apie buvusius savininkus, iki nacionalizacijos turėjusius žemės ir miško sklypus, į kuriuos nebuvo atkurtos nuosavybės teisės. Šiuos duomenis ji neteisėtai suteikė A. V., kuris, veikdamas grupėje su A. Š., nutarė tyčia apgaule įgyti teisę į svetimą turtą – 76,68 ha žemę Laukžemės kaime, Kretingos rajone.

Teismas konstatavo, kad J. A. priėmė žinomai suklastotą A. Š. pateiktą prašymą atkurti nuosavybės teises ir šio prašymo pagrindu bei tarnyboje naudodama žinomai suklastotus oficialius dokumentus, neteisėtai parengė melagingas išvadas, kurių pagrindu NŽT priėmė sprendimus atkurti A. Š. nuosavybės teises ir neatlygintinai nuosavybėn perdavė žemės ir miško sklypus Rietavo, Mažeikių rajono, Ignalinos rajono savivaldybių teritorijose.

Be to, A. V. ir A. Š. nuteisti ir už tai, kad sukurstė liudytojus duoti melagingus parodymus teisme.

Už šias nusikalstamas veikas J. A. nuteista 2 metų laisvės atėmimo bausme ir jos vykdymas atidėtas vieneriems metams ir šešiems mėnesiams, taip pat kaltinamajai atimta teisė ketverius metus eiti valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens pareigas.

A. V. skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas dvejiems metams, taip pat iš jo konfiskuotas turtas, kurio vertė 396 368 eurai. A. Š. skirta vienerių metų ir penkių mėnesių laisvės apribojimo bausmė.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.