Naujienos

EBPO ekspertai vertina Lietuvos pasirengimą tapti šios organizacijos nare

Šią savaitę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Darbo grupės dėl papirkimo sudarant tarptautinius verslo sandorius ekspertai Vilniuje vykdys antros fazės Lietuvos vertinimo etapą.

Šio vizito metu, kuriame aktyviai dalyvauja ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai, bus analizuojama, kaip Lietuvos teisėsaugos institucijos, teismai taiko įstatymus kovojant su užsienio pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose.

Surinktos informacijos pagrindu EBPO ekspertai parengs Lietuvos antros fazės vertinimo ataskaitos projektą, kurios gynimas numatomas gruodžio mėnesį Darbo grupės posėdyje Paryžiuje. Lietuva gaus kvietimą tapti EBPO nare tik tuomet, kai bus įgyvendintos visos ar bent pagrindinės rekomendacijos.

Lietuva aktyviai dirbo, siekdama tapti Darbo grupės nare ir gauti kvietimą ratifikuoti Konvenciją dėl kovos su užsienio pareigūnų papirkimu sudarant tarptautinius verslo sandorius. Visateise Darbo grupės nare mūsų šalis tapo vasario mėnesį, o balandį Seimas ratifikavo Konvenciją.

Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios sugriežtino atsakomybę už korupcinius veiksmus. Pavyzdžiui, valstybės valdomos įmonės gali būti traukiamos baudžiamojon atsakomybės už jų vadovo ar darbuotojų padarytas nusikalstamas veikas, taip pat buvo patikslinta, kas laikoma papirkimu. Šios pataisos Seime buvo priimtos šių metų birželį.

EBPO ekspertai susitiks ir su Seimo nariais, Prezidentūros atstovais, Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų, Generalinės prokuratūros, Teisingumo ministerijos ir kitų institucijų, verslo ir žiniasklaidos atstovais.

Narystė EBPO yra svarbi ne tik Lietuvos valdžios institucijoms, bet ir verslo sektoriaus atstovams, vykdantiems prekybą su užsienio šalimis. Ši organizacija, sukaupusi daug vertingos patirties ir gerosios praktikos kovos su korupcija srityje, Lietuvai suteikia progą susipažinti ir įdiegti pažangiausius ir efektyviausius metodus, kaip atskleisti, tirti ir užkirsti kelią užsienio šalių pareigūnų papirkimui bei kitoms korupcinio pobūdžio nusikalstamoms veikoms.

Parengta pagal Teisingumo ministerijos informaciją.