Naujienos

Teismui perduota nagrinėti byla dėl prekybos poveikiu

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdyto korupcinio nusikaltimo ir tyrimą kontroliavęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus apygardos teismui. Kaltinimai dėl prekybos poveikiu (Baudžiamojo kodekso 226 str. 4 d.) pareikšti buvusiai prokurorei Ritai Aliukonienei ir privačiam asmeniui A. C.

Ikiteisminio tyrimo, kuris buvo pradėtas š. m. vasario mėnesį, metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad kaltinamoji R. Aliukonienė 2016 m. pabaigoje veikdama kartu su kaltinamuoju A. C., nurodydama, kad neva gali pasinaudoti savo pažintimi su  Lietuvos  Aukščiausiojo Teismo teisėju, galimai susitarė  per A. C. priimti kyšį didesnės negu 250 MGL (9,5 tūkst. eurų) iš kito asmens neva teisėjo naudai, kuris buvo teisėjų kolegijos pirmininkas kasacine tvarka nagrinėjamoje rezonansinėje Darbo partijos byloje.

Ikiteisminį šios bylos tyrimą atliko STT Vilniaus valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Tomas Meškauskas.