Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Verslininkas lieka kaltu dėl NŽT Druskininkų skyriaus vedėjos papirkimo

2017 09 25

Kauno apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) Druskininkų skyriaus vedėjos papirkimu kaltinto UAB „Kauno tiekimas“ prekybos centro direktoriaus V. J., atmetė nuteistojo gynėjo skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl papirkimo. Jam skirta 2 260 Eur (60 MGL) bauda.

Ši baudžiamoji byla, V. J. neigiant savo kaltę, buvo išskirta iš kitos baudžiamosios bylos, kuri supaprastinta tvarka 2016 metų balandį buvo išnagrinėta tame pačiame teisme ir priimtas baudžiamasis įsakymas.

Baudžiamuoju įsakymu buvusi NŽT Druskininkų skyriaus vedėja V. B. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo už padarytas 5 nusikalstamas veikas. Teismas jai skyrė bendrą 3 766 Eur (96 MGL) baudą ir atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje 3 metams. Taip pat šioje baudžiamojoje byloje už papirkimą nuteista pilietė A. R., kuriai skirta 2 184,28 Eur (58 MGL) bauda.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, jog V. J. NŽT Druskininkų skyriaus vedėjai davė kyšį už konsultacijas ir patarimus, kad būtų parengta ir pasirašyta valstybinės žemės sklypo, reikalingo UAB „Kauno tiekimas“ prekybos centrui priklausantiems statiniams eksploatuoti, nuomos sutartis.

Kauno apygardos teismo nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos – rugsėjo 22 d.


geltonai-mėlyna linija