Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Žiniasklaidoje pateikta informacija klaidina visuomenę

2017 10 19

Vienoje žiniasklaidos priemonių nebe pirmą kartą pasirodžiusi tendencinga informacija apie neva „neteisėtai, be teismo sankcijos“ Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rinktus duomenis, fiksuojant prokurorų veiklą, yra neteisinga ir klaidinanti visuomenę.

STT 2012 m. atliko operatyvinį tyrimą dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo Kauno miesto apylinkės prokuratūroje. Dėl šio tyrimo metu vykdytų operatyvinių veiksmų buvo gauti visi reikalingi teismo ir prokurorų leidimai. Visi surinkti duomenys apie neteisėtą prokurorų elgesį buvo perduoti generaliniam prokurorui. Generalinis prokuroras pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį atlikti pavedė STT pareigūnams. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga buvo perduota Vilniaus apygardos teismui.

STT neklauso asmenų pokalbių ir kitais būdais nerenka informacijos be teismo sankcijos ir be STT tyrimus kontroliuojančių ir jiems vadovaujančių prokurorų leidimo. Tai patvirtino ir Lietuvos apeliacinis teismas, 2017 m. sausio 13 d. nutartyje paneigdamas pirmosios instancijos teismo sprendimą ir konstatuodamas, kad „aplinkybių visuma patvirtina, jog nagrinėjamu atveju buvo tiek teisinis, tiek faktinis pagrindas operatyvinio tyrimo veiksmams atlikti.“

Žiniasklaidos priemonė, informuodama visuomenę apie neva „neteisėtai, be teismo sankcijos“ STT rinktus duomenis, klaidina visuomenę, todėl tokia informacija turėtų būti vertinama, kaip neatitinkanti tikrovės.


geltonai-mėlyna linija