Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Teismui perduota byla dėl Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos direktorės

2017 11 23

Šiaulių apygardos teismui perduota byla, kurioje Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos direktorei B. L. pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo, apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, svetimo turto pasisavinimo ir iššvaistymo. Įtariama, kad dėl nusikalstamų direktorės veiksmų, mokyklos steigėjai, Mažeikių rajono savivaldybei, buvo padaryta beveik 65 tūkstančių eurų žala.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu STT pareigūnai nustatė, kad Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos direktorė piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdama turtinės naudos sau ir kitiems asmenims. Atliekant tyrimą surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad direktorė mokykloje fiktyviai įdarbino savo giminaitę didesniu etatu negu realiai ji dirbo ir, klastodama dokumentus bei apgaulingai tvarkydama buhalterinę apskaitą, pasisavino daugiau nei 16,6 tūkstančių eurų.

Be to, B. L. kaltinama iššvaisčiusi jai patikėtą Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos turtą – sporto ir aktų sales nuomojo nesilaikydama Mažeikių rajono savivaldybės nustatytos tvarkos. Skaičiuojama, kad ši žala siekia 48 tūkstančius eurų.


geltonai-mėlyna linija