Naujienos

Dėl nepagrįstai nustatyto neįgalumo nuteista gydytoja ir buvusi Seimo nario padėjėja

Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo pakeitė Šiaulių apygardos teismo nuosprendį baudžiamojoje byloje dėl nepagrįstai nustatyto nedarbingumo buvusiai Seimo nario padėjėjai ir Šiaulių miesto tarybos narei V. R.

 

Apeliacinis teismas V. R. paliko galioti anksčiau skirtą 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo terminą pailgino nuo 2 iki 3 metų.

 

Be to, teismas kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba, padėjimo sukčiauti ir dokumentų klastojimo pripažino VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos gydytoją oftalmologę D. M., kuri pirmosios instancijos teisme buvo išteisinta. D. M. skirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas 3 metams, ir ji įpareigota šiuo laikotarpiu neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Nuosprendžio dalis dėl VšĮ Šiaulių centro poliklinikos šeimos gydytojos E. M. išteisinimo nepakeista.

 

Teismas nustatė, kad V. R. nusikalstamą veiką padarė ir sukčiavo, veikdama kartu su oftalmologe D. M., todėl priteistą 16 964, 20 eurų žalą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriui jos turės atlyginti solidariai.

 

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad pagal minėtų gydytojų parengtus medicininius dokumentus ir išvadas Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Kauno 5-ojo teritorinio skyriaus komisija nustatė V. R. tikrovės neatitinkantį 90 procentų netekto darbingumo lygį ir specialiuosius nuolatinius slaugos poreikius neterminuotam laikui dėl neva abiejų akių lėtinių nepagydomų ligų bei didelių regėjimo funkcijų sutrikimų.

 

2015 m. rugsėjo 21 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Sprendimų kontrolės skyrius panaikino šiaulietei anksčiau nustatytą neįgalumą ir specialiuosius poreikius.

 

Tyrimą sunkino aplinkybė, kad Lietuvoje nebuvo medicininės įrangos, kuri objektyviai padėtų nustatyti asmens regėjimo aštrumo agravaciją (ligos simuliaciją), kuria galimai pasinaudodavo tai žinantys asmenys.

 

Ikiteisminį tyrimą atliko STT Šiaulių valdybos pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.