Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Šiauliuose pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo

2017 11 29

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos asmenims nustatant neįgalumo ir darbingumo lygius, taip pat suteikiant įvairias medicinines paslaugas Šiauliuose.

Įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėjai J. S. Be to, kyšininkavimu, papirkimu ir dokumentų klastojimu įtariama VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos gydytoja A. Ž. Vakar įtariamųjų darbo vietose buvo atliktos kratos. J. S. sulaikyta 48 valandoms.

Įtarimai dėl papirkimo jau įteikti ir 4 asmenims. Artimiausiu metu įtariamųjų gali daugėti.

STT pareigūnų turimais duomenimis, NDNT Šiaulių II teritorinio skyriaus vedėja J. S. iš gydytojos A. Ž. priėmė kyšius už tai, kad gydytojos pažįstamiems asmenims būtų nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygis arba nustatytas didesnis nedarbingumas nei pagrįstai priklauso. Be to, tiriamos aplinkybės dėl minėtos gydytojos galimo kyšininkavimo teikiant pacientams įvairias medicinines paslaugas. Įtariama, kad gydytoja klastojo dokumentus, kurių pagrindu pacientams nepagrįstai buvo išduodami nedarbingumo pažymėjimai. Duotų kyšių sumos siekia iki 400 eurų.

„Nors STT pareigūnai šiuo metu atlieka dar 2017 m. birželio mėnesį pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl gydytojų ir NDNT Klaipėdos ir Šiaulių teritorinių padalinių tarnautojų galimų sisteminių korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, o visų NDNT teritorinių padalinių darbuotojai šį rudenį išklausė antikorupcinio švietimo paskaitas, deja, sisteminės korupcijos apraiškos šioje srityje ir toliau pasireiškia“, – sako STT direktorius Saulius Urbanavičius.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Daugiau informacijos apie STT veiksmus šioje srityje.


geltonai-mėlyna linija