Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną pristatytas Antikorupcinės aplinkos vadovas

2017 12 05

Šiandien Vilniuje įvyko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) organizuotas renginys „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką viešajame sektoriuje?“, skirtas Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti.

Diskusijoje pristatyta geroji Lietuvos institucijų patirtis kuriant korupcijai atsparią aplinką bei Antikorupcinės aplinkos kūrimo ir įgyvendinimo viešajame sektoriuje vadovas – pirmasis Lietuvoje susistemintas dokumentas, kuriuo siekiama kurti tvarią antikorupcinę aplinką viešajame sektoriuje. Šį vadovą parengė STT, bendradarbiaudama su Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija, Valstybine mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Teisingumo bei Švietimo ir mokslo ministerijomis, pagal Nacionalinę kovos su korupcija 2015–2025 metų programą.

STT atstovai kartu su kolegomis iš Teisingumo ministerijos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos pristatė korupcijos problemų diagnostinius-sociologinius tyrimus ir jų rezultatus, aptarė įrankius, padedančius kurti korupcijai atsparią aplinką, pranešėjų apsaugos, viešųjų ir privačių interesų konflikto valdymo, atsparumo korupcijai tyrimo galimybes ir kitus aktualius antikorupcinės aplinkos kūrimo viešajame sektoriuje klausimus.
 
STT direktorius Saulius Urbanavičius Tarptautinės antikorupcijos dienos proga įteikė padėkas partneriams už svarų indėlį rengiant ir pristatant antikorupcinės aplinkos kūrimo vadovus verslui ir viešajam sektoriui.

Tai jau 10-asis STT organizuotas renginys šiais metais, skirtas pristatyti STT ir partnerių parengtus antikorupcinės aplinkos kūrimo įrankius: Antikorupcinės aplinkos viešajame sektoriuje vadovą ir Antikorupcijos vadovą verslui. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose STT surengtuose renginiuose, kuriuose pristatytos antikorupcinės aplinkos kūrimo galimybės, apžvelgtos Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) iniciatyvos, dalyvavo daugiau kaip 1000 verslo ir viešojo sektoriaus atstovų, įgyvendinančių antikorupcinę politiką savo įstaigose.

„Specialiųjų tyrimų tarnybos vardu sveikinu su Tarptautine antikorupcijos diena, kuri kviečia žmones didinti antikorupcinį sąmoningumą, pilietiškumą ir atsakomybę. Galime pasidžiaugti, kad prie Specialiųjų tyrimų tarnybos vykdomos antikorupcinės veiklos vis aktyviau prisideda valstybinės institucijos, jaunimo, verslo bei nevyriausybinės organizacijos, taip pat visuomenė, kuri tampa nepakantesnė korupcijai ir apie korupcijos atvejus praneša vis drąsiau. Tikiu, kad savo aktyviais veiksmais galime visi kartu pasiekti pažangiausių valstybių skaidrumo standartus. Kviečiu vienytis ir kurti skaidrią, korupcijai atsparią aplinką“, – renginyje sakė STT direktorius Saulius Urbanavičius.

Daugiau nuotraukų STT Facebook.
Nuotraukos čia

Socialinės akcijos #TikiuSkaidriaLietuva nuotraukos

 


geltonai-mėlyna linija