Naujienos

Žiniasklaidoje pateikta informacija neatitinka tikrovės

Vienoje žiniasklaidos priemonių pasirodžiusi informacija apie neva Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sprendimą žiniasklaidoje paviešinti informaciją, susijusią su buvusiu Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotoju, yra neatitinkanti tikrovės ir klaidinanti visuomenę.

2017 m. vasario mėn. STT, vadovaudamasi Kriminalinės žvalgybos įstatymo 19 str. 3 d. „Kriminalinės žvalgybos informacija apie korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių turinčią veiką, prokurorui sutikus, kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovo sprendimu gali būti išslaptinama ir panaudojama tiriant drausminius ir (ar) tarnybinius nusižengimus“, perdavė informaciją (ir garso įrašą), susijusią su galima vieno Lietuvos koncerno įtaka Lietuvos automobilių kelių direkcijai, pagal kompetenciją tik Susisiekimo ministerijai. Sprendimas dėl šios informacijos perdavimo Susisiekimo ministerijai priimtas, įvertinus informaciją, surinktą tyrimo dėl galimų sunkių korupcinių nusikaltimų metu, ir nustačius, kad joje yra tarnybinio nusižengimo požymių.

Nuo informacijos perdavimo Susisiekimo ministerijai dienos praėjus 10 mėnesių, žiniasklaidos priemonė pateikė faktus, kad neva STT nutarė atskleisti minėtą informaciją žiniasklaidai. Tokie žiniasklaidos priemonės konstatuojami faktai neatitinka tikrovės ir klaidina visuomenę, todėl STT kreipsis į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą dėl tokios informacijos paneigimo.