Naujienos

Įtariama, kad Ignalinos atominėje elektrinėje neskaidriai vykdytas pusantro milijono eurų vertės aukcionas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo Ignalinos atominėje elektrinėje vykdant pusantro milijono eurų vertės aukcioną. Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Įtariama, kad valstybės įmonėje Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE), organizuojant turto pardavimo aukcioną, laimėtojas galimai buvo numatytas iš anksto. Esamas ir buvęs IAE generaliniai direktoriai, taip pat buvęs IAE Komercijos skyriaus vadovas bei dar trys fiziniai asmenys įtariami tuo, kad veikdami kartu organizuotoje grupėje neteisėtai suorganizavo ir įvykdė didesnės nei pusantro milijono eurų vertės radioaktyviai užterštų varinių vamzdelių pardavimo aukcioną, kurį laimėjo galimai iš anksto jų parinkta įmonė. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta, kad už piktnaudžiavimą gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki šešerių metų.