Naujienos

EBPO teigiamai vertina Lietuvos pastangas kovojant su korupcija

Šiandien Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) paviešintoje Lietuvos II-o etapo vertinimo ataskaitoje teigiama, kad Lietuva atliko reikšmingas teisėkūros reformas kovojant su užsienio valstybių pareigūnų papirkinėjimu tarptautiniuose verslo sandoriuose.

Remiantis EBPO ataskaita, būtina skirti daugiau dėmesio tų teisės aktų įgyvendinimui, kurie numato įmonių atsakomybę, turto konfiskavimą.

EBPO darbo grupė, siekiant stiprinti kovą su užsienio pareigūnų papirkinėjimu, pateikė Lietuvai šias rekomendacijas:

- Rengti tyrėjams ir prokurorams profesinius mokymus ir imtis priemonių siekiant užtikrinti, kad teisėsaugos institucijos ir prokurorai reguliariai prašytų taikyti konfiskavimą užsienio valstybių pareigūnų papirkimų bylose;
- Užtikrinti, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) turėtų pakankamai išteklių tam, kad būtų galima efektyviai tirti užsienio valstybių pareigūnų papirkimų bylas;
- Stiprinti teisinę bazę nustatant ir tiriant užsienio valstybių pareigūnų papirkimų bylas, kurios susijusios su pinigų plovimu;
- Valstybės įstaigoms bei verslo organizacijoms didinti informuotumą ir skatinti pranešti apie nustatytus užsienio valstybių pareigūnų papirkimų atvejus.

Ataskaitoje pažymėta, kad STT skyrė daug dėmesio, siekdama padidinti informuotumą apie užsienio valstybės papirkimų atvejus, tiek viešajame tiek privačiajame sektoriuje.

Taip pat akcentuojami ir kiti teigiamai įvertinti Lietuvos pasiekimai, tokie kaip Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuris įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d., reikšmingos teisės aktų reformos pinigų plovimo srityje, ypač baudžiamąją atsakomybę numatančios sankcijos, didinančios baudžiamąją atsakomybę už užsienio valstybių pareigūnų papirkimų atvejus fiziniams ir juridiniams asmenims.

EBPO atstovai teigia, kad Lietuva atliko reikšmingas teisėkūros reformas kovojant su užsienio pareigūnų papirkinėjimu ir dabar turėtų užtikrinti institucijų, kovojančių su korupcija, veiksmingumą, jas taikant.

Ankstesnė informacija apie stojimo į EBPO procesą – http://www.stt.lt/lt/naujienos/?cat=1&nid=2598.