Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Buvusi prokurorė ir jos pažįstamas pripažinti kaltais dėl korupcinių nusikaltimų

2017 12 22

Šiandien Kauno apygardos teismas buvusią Vilniaus apygardos prokurorę L. B. pripažino kalta dėl kyšininkavimo ir skyrė jai 4 metų laisvės atėmimo bausmę atidedant  jos vykdymą 3 metams. Jai taip pat teismas 5 metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje ir skyrė sumokėti 15 MGL (570 Eur) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Buvusios pareigūnės pažįstamas V. P.  pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta  3,5 metų laisvės atėmimo bausmė atidedant jos vykdymą 3 metams ir sumokėti 15 MGL (570 Eur) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, buvo pradėtas 2014 m. gruodžio 16 d. generalinio prokuroro sprendimu. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo surinkti duomenys, kurie leido teigti, kad kaltinamieji iš vieno vilniečio reikalavo kyšio ir paėmė 10 tūkst. Eur kyšį už palankių jo atžvilgiu proceso sprendimų priėmimą prokurorės kontroliuotame ikiteisminiame tyrime.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir  valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintas Ivanauskas.

2015 m. sausio mėn. kaltinamoji L. B. buvo atleista iš einamų pareigų Vilniaus apygardos prokuratūroje.

Generalinės prokuratūros informacija


geltonai-mėlyna linija