Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Sukčiaujant pasipelnyti nepavyko

2017 12 22

Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad palieka galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo 2017-07-03 nuosprendį, kuriuo buvo pripažintas kaltu dėl sukčiavimo vienos uždarosios akcinės bendrovės direktorius A. Š. Direktorius nuteistas laisvės atėmimu 3 metams ir 6 mėnesiams, tik bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, įpareigojant nuteistąjį neišvykti iš gyvenamosios vietos be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Iš jo priteisti 26 065 eurai turtinei žalai atlyginti. Be to, A. Š. skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – sumokėti 376 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.
 
Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie išsiaiškino, kad  uždarosios akcinės bendrovės gamybinėse patalpose Šiauliuose vykdant veiklą, kuri nebuvo apdrausta, įvyko sprogimas ir gaisras. Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad bendrovės vadovas, siekdamas apgaule gauti draudimo lėšas dėl įvykusio sprogimo ir gaisro, pateikė draudimo bendrovei neteisingą informaciją, kuri lėmė apsisprendimą dėl draudimo išmokos. Suklaidinta dėl įvykio priežasčių draudimo bendrovė apskaičiavo ir išmokėjo 26065 eurų draudimo išmoką dėl sprogimo ir gaisro metu sugadintų gamybinių patalpų.

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.


geltonai-mėlyna linija