Naujienos

Kreiptasi į teismą dėl buvusios Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojos

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Aivaras Velutis Klaipėdos apygardos teismui perdavė pareiškimą dėl baudžiamojo proceso užbaigimo baudžiamuoju įsakymu byloje dėl susitarimo priimti kyšį, kyšio priėmimo veikiant bendrininkų grupėje ir kyšio priėmimo per tarpininką, pažadant paveikti atitinkamos institucijos valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus.

Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, V. M., dirbdama Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje vyriausiąja specialiste – maisto produktų inspektore, neteisėtai pranešė apie numatomą vienoje įmonėje atlikti patikrinimą ir už atlygį pasirašė patikrinimo aktą, kuriame nurodė, jog patikrinimo metu pažeidimų įmonėje nenustatyta, nors įmonė nebuvo pašalinusi ankstesnio patikrinimo metu nustatytų pažeidimų.

V. M. taip pat kaltinama tuo, kad savo ir kitų naudai susitarė priimti ir priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y., atlikdama patikrinimus, susitarė su dviejų valgyklų vedėjomis priimti kyšį paslaugomis, turinčiomis materialinę vertę (pirkinių krepšiais bei paruoštais vartojimui maisto produktais), už tai, kad V. M. teiktų konsultacijas, duotų patarimus ir kitokio pobūdžio informaciją sveikatos ir higienos užtikrinimo klausimais.

Be to, V. M., pasinaudodama savo tarnyba ir pažintimis, priėmė kyšį, pažadėjusi paveikti atitinkamos institucijos valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus ir per įmanomai trumpiausią laiką išduotų maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, būtiną pradėti kavinės veiklą.

Atsižvelgiant į tai, kad baudžiamojoje byloje buvo surinkta pakankamai įrodymų, leidžiančių tiksliai nustatyti visas aplinkybes ir padaryti neabejotiną išvadą, kad kaltinamoji V. M. padarė jai inkriminuotas nusikalstamas veikas, o kaltinamoji V. M. savo kaltę visiškai pripažino, prokuroras Klaipėdos apygardos teismo prašo paskirti V. M. subendrintą galutinę bausmę – 210 MGL, t. y. 7908,60 Eur dydžio baudą, kuri, vadovaujantis baudžiamojo įstatymo nuostatomis, bus sumažinta vienu trečdaliu.