Naujienos

Lietuvos banko atstovus paveikti žadėjęs asmuo nuteistas už prekybą poveikiu

Lietuvos apeliacinis teismas gruodžio 27 d. atmetė tiek nuteistojo, tiek prokuroro apeliacinius skundus ir paliko galioti 2017 m. liepos 14 d. Vilniaus apygardos teismo nuosprendį, kuriuo vilnietis V. A. pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu stambiu mastu. Jam skirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas 3 metams. Taip pat nuteistasis privalės sumokėti į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą didesnę nei 940 eurų įmoką.

Vilnietis pripažintas kaltu, kad nurodęs, jog gali daryti įtaką Lietuvos banko Priežiūros tarnybai vadovaujantiems ir sprendimus priimantiems darbuotojams, iš vienos kredito unijos atstovų reikalavo didelės vertės – 70 000 eurų kyšio ir už tai žadėjo paveikti minėtus Lietuvos banko darbuotojus ir užtikrinti, kad Lietuvos bankas, atlikdamas veiklos priežiūrą ir nustatęs kredito unijos veiklos pažeidimus, neatšauktų pastarosios licencijos ir nesustabdytų veiklos. V. A., reikalaudamas duoti kyšį, siūlė ir savo, kaip tarpininko, paslaugas, sutvarkant visas iškilusiais problemas, susijusias su Lietuvos banko patikrinimo metu minėtoje kredito unijoje nustatytais pažeidimais.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad V. A. teiginiai apie jo ryšius su Lietuvos banko darbuotojais yra išgalvoti, o jokių realių sąsajų su pastaraisiais jis neturėjo.

Šį tyrimą kontroliavo ir kaltinimą teisme palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo prokurorai.