Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Buvęs Kauno vicemeras pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo

2018 01 12

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį kaltu dėl piktnaudžiavimo pripažino buvusį Kauno vicemerą K. K., kuris nuteistas už tai, kad pasinaudojęs savo, kaip vicemero įtaka, nurodė savivaldybei pavaldžios bendrovės UAB „Panemunės butų ūkio“ tuo metu direktoriaus pareigas ėjusiam T. P. suremontuoti partijos bendražygės, visuomeninės padėjėjos Z. Z. butą bendrovės lėšomis. Vicemerui skirta 540 MGL (20 336 eurų) bauda.

Taip pat nuteistas minėtos bendrovės buvęs direktorius T. P. dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, jam skirta 246 MGL (9 264 eurų) dydžio bauda. Visuomeninė padėjėja Z. Z. nuteista, padėjusi iššvaistyti turtą, jai skirta 98 MGL (3 691 eurų) dydžio bauda.

Buvęs Kauno vicemeras taip pat pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo įgyjant jam nuosavybės teise priklausančiam automobiliui padangas, už kurias buvo sumokėta UAB „Panemunės butų ūkio“ lėšomis. Dėl to pripažintas kaltu ir UAB „Panemunės butų ūkio“ darbuotojas J. R., jam skirta 60 MGL (2 260 eurų) dydžio bauda.

Šioje baudžiamojoje byloje dėl lėšų iššvaistymo kaltu pripažintas ir buvęs VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ vadovas A. P. Jo vadovaujamos įmonės lėšomis buvo apmokėtas vicemero naudojamo automobilio remontas. A. P. skirta 130 MGL (4 896 eurų) dydžio bauda.

Kauno apygardos teismas visus šiuos asmenis buvo išteisinęs.

Ikiteisminį tyrimą atliko STT Kauno valdybos pareigūnai, turimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


geltonai-mėlyna linija