Naujienos

Teismui perduota byla dėl galimo šiauliečių regėjimo sutrikimų simuliavimo

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą kurioje, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų surinktais duomenimis, dvi šiaulietės – 33 metų slaugytoja E. R. bei 47 metų socialinė darbuotoja R. J. dėl joms nepagrįstai nustatyto darbingumo lygio yra kaltinamos sukčiavimu.

Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo taip pat pateikti VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Konsultacijų poliklinikos gydytojai oftalmologei D. M., kuri įtariama padėjusi minėtoms šiaulietėms apgaule įgyti teisę į neva netekto darbingumo (dėl regėjimo funkcijų sutrikimo) pensijų išmokas.

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas šią gydytoją pripažino kalta dėl identiškų nusikalstamų veikų kitoje baudžiamoje byloje – dėl nepagrįstai nustatyto regėjimo neįgalumo buvusiai Seimo nario padėjėjai ir Šiaulių miesto tarybos narei V. R. STT pareigūnams tiriant šią bylą, paaiškėjo, kad regėjimo sutrikimus simuliuoti galėjo ne tik dėl sukčiavimo jau nuteista V. R., tačiau ir jos dukra E. R. bei pažįstama R. J., kurios taip pat yra dirbusios buvusio Seimo nario padėjėjomis ar visuomeninėmis konsultantėmis. Pagal gydytojos D. M. parengtus medicininius dokumentus šioms šiaulietėms Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje (NDNT) buvo nustatytas tikrovės neatitinkantis darbingumo lygis. Pradėjus šį ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad E. R. galimai nepagrįstai, apgaule savo naudai nuo 2014 iki 2016 metų iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriaus gavo daugiau kaip 6000 eurų išmokų dėl jai nustatyto neįgalumo – neva didelių regėjimo funkcijų sutrikimų. Lygiai taip pat, tik gerokai didesnę sumą – daugiau nei 18 tūkstančių eurų nuo 2007 iki 2017 metų gavo ir R. J.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui ir R. J. piktybiškai atsisakant pasitikrinti regėjimo būklę, 2017 m. NDNT savo sprendimu R. J. pripažino darbinga 100 proc., o E. R. po to, kai 2016 m. jai baigė galioti sumažintas darbingumo lygis, dėl jo tolimesnio nustatymo į NDNT  nebesikreipė ir šiuo metu taip pat laikoma 100 proc. darbinga.

Visos trys kaltinamosios savo kaltę neigia.

Šiaulių apygardos prokuratūros ir STT Šiaulių valdybos informacija