Naujienos

Už kyšininkavimą nuteistas buvęs Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojas

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos tirtą baudžiamąją bylą ir kaltu dėl kyšininkavimo pripažino buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos Klaipėdos miesto ir Neringos skyriaus vyriausiąjį specialistą S. L.

Nuteistajam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas trejiems metams, bausmės vykdymo laikotarpiu uždrausta išvykti iš gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, taip pat atimta teisė trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad S. L., būdamas valstybės tarnautojas, savo naudai iš vienos bendrovės direktoriaus reikalavo 10 000 eurų kyšio už tai, kad jis, vykdydamas savo tarnybines funkcijas ir atlikdamas žemės sklypo kadastrinių matavimų bylos patikrinimą, užfiksuotų tikrovės neatitinkančius duomenis ir taip sudarytų prielaidas suinteresuotam asmeniui nuomotis Klaipėdos mieste valstybinės žemės sklypą, 0,2406 ha didesnį nei pastatams eksploatuoti būtina pagal jų tiesioginę paskirtį.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius. Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.