Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinami VĮ Rietavo miškų urėdijos darbuotojai siunčiami į teismą

2018 02 28

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aivaras Velutis baigė ir teismui su kaltinamuoju aktu perdavė bylą dėl VĮ Rietavo miškų urėdijoje galimai vykdytų nusikalstamų veikų.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai, metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad urėdas, pasinaudodamas tarnybine padėtimi ir veikdamas bendrai su urėdijos informatikos specialistu, vykdančiu įmonės viešųjų pirkimų organizatoriaus ir komisijos pirmininko funkcijas, galimai, suklastojo ir panaudojo suklastotus dokumentus pateikdami Klaipėdos apygardos teismui, nagrinėjančiam civilinę bylą dėl viešojo pirkimo miško kelių taisymo darbams VĮ Rietavo miškų urėdijoje, pripažinimo neteisėtu ir sutarties panaikinimo.

Tokiais savo veiksmais urėdas ir urėdijos informatikos specialistas, įtariama, tyčia klaidino bylą nagrinėjantį teismą ir sukėlė grėsmę teismui priimti žinomai neteisingą ir neteisėtą sprendimą. Urėdas ir urėdijos informatikos specialistas kaltinami piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi. Jiems gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Byla vasario 23 dieną perduota nagrinėti Plungės apylinkės teismo Plungės rūmams.


Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus informacija


geltonai-mėlyna linija