Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius nuteistas dėl kyšininkavimo

2018 03 07

Kovo 7 d. Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį buvusiam VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės generaliniam direktoriui P. S.

Teismas P. S. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo (Baudžiamojo kodekso 225 str. 2 d.) ir skyrė 2 850 eurų dydžio baudą. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius P. S. priėmė iš pažįstamo asmens kyšį už tai, kad pastarajam neteisėtai būtų išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

Šioje baudžiamojoje byloje dėl papirkimo savo kaltę pripažinęs asmuo 2017 m. rugpjūčio 21 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo patvirtintu prokuroro nutarimu atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę – įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš STT Šiaulių valdybos atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų, pasisavinant ligoninės lėšas, neskaidriai vykdant viešuosius pirkimus ir atliekant kitus neteisėtus veiksmus. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.

2018 m. kovo 1 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinį direktorių P. S. atleido iš pareigų. Nuo 2015 m. spalio mėn., prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, P. S. buvo nušalintas nuo pareigų.


geltonai-mėlyna linija