Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

STT direktorius Saulius Urbanavičius baigia tarnybą

2018 03 12

2018 m. kovo 29 d. baigiasi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus penkerių metų kadencija. Po šios dienos susitikimo su Lietuvos Respublikos Prezidente, STT direktorius informuoja, kad nusprendė atsisakyti kandidatuoti antrai kadencijai.

„Džiaugiuosi turėjęs galimybę būti pagrindinės kovos su korupcija institucijos Lietuvoje vadovu. Tai ne tik įvertinimas ir pasitikėjimas, bet ir didžiulė atsakomybė. Penkeri metai – ilgas laiko tarpas, per kurį pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus, padaryti reikšmingus darbus. Kadencijos pradžioje daug dėmesio skyriau žmonių subūrimui, sutelkimui bendram tikslui, jų motyvacijai, žinoma, neišvengėme ir tam tikrų pokyčių. Suvienijus kolektyvą, peržiūrėti Tarnybos prioritetai, strateginiai tikslai, kas leido pasiekti proveržį kovos su korupcija srityje, tiriant ne tik pavienius korupcinius atvejus, bet ir politinę, sisteminę, sudėtingais mechanizmais pasižyminčią korupciją. Pastaraisiais metais STT savo veikla įrodė, kad yra nepriklausoma, apolitiška, stipri ir patikima institucija, tapusi pavyzdžiu net ir užsienio partneriams. Atsižvelgęs į atliktus darbus, pasiektą pažangą, pasibaigus kadencijai nusprendžiau baigti tarnybą STT. Sieksiu ir toliau dirbti valstybei ir taip turėti galimybę panaudoti savo sukauptą asmeninę ir profesinę patirtį ir kitose srityse, kurios būtų aktualios valstybės tolesniam augimui“ – sakė kadenciją baigiantis STT direktorius Saulius Urbanavičius.

STT direktorius Saulius Urbanavičius turi ilgametę beveik 30 metų nuolatinio darbo patirtį teisėsaugos institucijose. Dirbęs vadovaujamą darbą Muitinės departamente, Muitinės kriminalinėje tarnyboje, nuo 2012 metų paskirtas STT direktoriaus pirmuoju pavaduotoju, po metų – STT direktoriumi. Už profesionalų darbą ir pavyzdingą ilgametę tarnybą S. Urbanavičius yra pelnęs ne vieną reikšmingą apdovanojimą. Už nuopelnus Lietuvai jam įteikti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio ir Karininko kryžiai.

STT direktorių skiria Lietuvos Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu penkerių metų kadencijai.


geltonai-mėlyna linija