Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Buvusio „,Vilniaus vandenų“ vadovo byla bus nagrinėjama iš naujo

2018 04 05

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) šiandien tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro kasacinį skundą ir perdavė iš naujo apeliacine tvarka nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos tirtą baudžiamąją bylą dėl buvusio bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovo D. N. galimo kyšininkavimo.

LAT teisėjų kolegija atsižvelgė į prokuroro kasaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Apeliacinis teismas ne iki galo išnagrinėjo teismui pateiktus D. N. pokalbių įrašus. Kolegija panaikino Lietuvos apeliacinio teismo 2017 m. birželio 16 d. nutarties dalį, kuria atmestas Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro apeliacinis skundas dėl kaltinimo D. N. reikalavus kyšio iš A. Č. ir kyšio priėmimo iš A. Č. ir R. Č., ir šią bylos dalį perdavė Lietuvos apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo.

Baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2013 metais. Joje bendrovės „Vilniaus vandenys“ buvęs generalinis direktorius D. N. kaltintas kyšio reikalavimu iš įmonės, teikusios paslaugas „Vilniaus vandenims“, direktoriaus A. Č. už tai, kad minėtai įmonei būtų grąžinti uždelsti „Vilniaus vandenų“ įsiskolinimai už suteiktas paslaugas. Pinigus bendrovės direktorius A. Č. iš pradžių perduodavo per savo sūnėną R. Č., kuris buvo pažįstamas su D. N., vėliau kyšius mokėjo ir pats A. Č. Įtariama, kad iš viso įmonės vadovas A. Č. galėjo sumokėti D. N. daugiau kaip 26 tūkst. eurų kyšių.

Vilniaus apygardos teismas 2015 m. išteisino D. N. dėl kyšio reikalavimo ir kyšio priėmimo iš A. Č. Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, nesutikdamas su nuosprendžiu, jį apskundė apeliacine tvarka. Lietuvos apeliaciniam teismui 2017 m. birželio mėn. atmetus apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos prokuratūra kasacinį skundą pateikė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Bendra Prokuratūros ir STT informacija


geltonai-mėlyna linija