Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Kauno advokatas už prekybą poveikiu nuteistas pagrįstai

2018 04 10

Šiandien Lietuvos apeliacinis teismas atmetė nuteistojo advokato E. S. gynėjo apeliacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo jis buvo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu ir jam skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymas atidėtas tam pačiam laikui.

Ikiteisminį tyrimą atlikę STT Kauno valdybos pareigūnai, vadovaujami Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų, nustatė, kad Kauno antrinės teisinės pagalbos advokatų kontoroje dirbęs advokatas E. S. iš savo ginamosios reikalavo didesnio nei 50 000 litų kyšio, žadėdamas neva paveikti Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją. Advokatas pažadėjo ginamajai ir jos sutuoktiniui, kad teisėjas neskirs su laisvės atėmimu susijusios bausmės. Nuosprendyje konstatuota, kad 2014 m. gegužės 27 d. šis advokatas savo darbo kabinete priėmė 20 000 litų – dalį reikalauto kyšio.

Advokatui E. S. per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį uždrausta išvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, taip pat E. S. uždrausta penkerius metus verstis advokato praktika. Be to, teismo sprendimu nuteistasis turi sumokėti daugiau nei 940 eurų į Asmenų, nukentėjusių nuo nusikaltimų, fondą.

 


geltonai-mėlyna linija