Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Konkurencijos tarybos darbuotojui kyšį siūliusiam verslininkui paliktas apkaltinamasis nuosprendis

2018 04 11

Vakar Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies pakeitė Vilniaus apygardos teismo 2018 m. sausio 8 d. sprendimą, kuriuo paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį verslininkui D. J., bandžiusiam papirkti Konkurencijos tarybos darbuotoją. Teismas skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 2 metams ir paskyrė mažesnę – beveik 3 800 eurų baudą.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2015 m. gegužę, kai į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnus kreipėsi Konkurencijos tarybos Draudžiamų susitarimų tyrimo skyriaus vyriausiasis specialistas dėl jo galimo papirkimo.

14,5 tūkst. Eur kyšis siūlytas už tai, kad Konkurencijos tarybos atliekamo tyrimo išvados būtų palankios draudžiamu susitarimu viešuosiuose pirkimuose įtartoms dviem įmonėms.

Ši korupcinė nusikalstama veika atskleista Konkurencijos tarybai aktyviai ir tiesiogiai bendradarbiaujant su ikiteisminį tyrimą atlikusia STT ir prokurorais. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


geltonai-mėlyna linija