Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Nuteisti asmenys tarptautinio kyšininkavimo byloje

2018 04 12

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą didelį rezonansą sukėlusioje kyšininkavimo byloje, 2018 m. balandžio 11 d. paskelbė nuosprendį ir kaltu pripažino buvusį VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (VĮ KVJUD) infrastruktūros direktorių G. Z. ir Latvijos pilietį G. K, buvusį vienos Latvijos statybų bendrovės valdybos pirmininką.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad G. Z., dirbdamas VĮ KVJUD ir vykdydamas savo tarnybines pareigas, 2016 m. vasario mėnesį iš Latvijos bendrovės atstovo G. K. paėmė 5 175 eurų vertės rankinį laikrodį, o birželio mėnesį – 48 eurų vertės alkoholinio gėrimo butelį ir 5 000 eurų, įdėtų į gėrimo dėžutę. Kyšininkaujant siekta, kad Uosto direkcijos atstovas priimtų sprendimus, palankius Latvijos bendrovei, atliekančiai statybos rangos darbus pagal sutartis su VĮ KVJUD.

Nors teisiamieji savo kaltės nepripažino, teismas konstatavo, kad buvusio Uosto direkcijos darbuotojo kaltė dėl kyšininkavimo, o Latvijos statybų bendrovės atstovo kaltė dėl papirkimo yra įrodyta faktinėmis aplinkybėmis ir abejonių nekelia. Teismas G. Z. skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo dvejiems metams ir uždraudė dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje. Latvijos piliečiui skirta 250 MGL (9 415 eurų) bauda. Teismas taip pat nusprendė, kad kaip kyšis gautas laikrodis ir 5 000 eurų turi būti konfiskuoti.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


geltonai-mėlyna linija