Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Teismui perduota prekyba poveikiu kaltinamo buvusio Rinkos reguliavimo agentūros vyriausiojo patarėjo byla

2018 04 24

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje prekyba poveikiu kaltinamas buvęs Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (toliau – Agentūra) vyriausiasis patarėjas Ž. P.

Šioje byloje kaltinimai prekyba poveikiu, turto iššvaistymu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu pareikšti verslininkei K. K. Kaltinimai prekyba poveikiu pareikšti ir dviem juridiniams asmenims – įmonėms, kurių direktorė ir vienintelė akcininkė buvo K. K.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, duomenimis, Ž. P. kartu su dviejų įmonių savininke K. K. galimai sukūrė nusikalstamą korupcijos schemą, pagal kurią verslininkei buvo sudarytos sąlygos laimėti Agentūros vykdomus viešųjų pirkimų konkursus. Už tai verslininkė atsilygindavo Ž. P. dovanų kuponais, kurių bendra vertė viršijo 8 400 eurų.

Kaltinimuose nurodyta, kad Ž. P. nuo 2015 m. sausio iki tų pačių metų rugpjūčio mėn., pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, įgaliojimais bei pažintimis, iš verslininkės K. K. savo ir kitų asmenų naudai tiesiogiai paėmė kyšį. Už tai jis pažadėjo paveikti Agentūroje dirbančius valstybės tarnautojus, nieko nežinančius apie nusikalstamą susitarimą, kad šie kuo skubiau, nesudarydami procedūrinių kliūčių, sudarytų sąlygas laimėti kelis Agentūros organizuojamus viešųjų pirkimų konkursus K. K. vadovaujamoms įmonėms. Šios įmonės laimėjo tris Agentūros skelbtus viešųjų pirkimų konkursus, kurių bendra vertė siekė 127 tūkst. eurų.

Atsilygindama už sudarytas palankias sąlygas laimėti viešųjų pirkimų konkursus, K. K. kaip kyšį Ž. P. neatlygintinai davė vienos degalinės kuro kortelę, kelių prekybos centrų bei sporto klubo dovanų čekius, kurių bendra vertė viršijo 8 400 eurų. Šiais dovanų čekiais naudojosi ne tik Ž. P., bet ir jo šeimos nariai.

Verslininkė K. K. kaltinama prekyba poveikiu, turto iššvaistymu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Kaip nurodyta kaltinimuose, K. K., būdama dviejų įmonių direktorė ir turėdama tikslą duoti kyšį valstybės tarnautojui, pirkdama dovanų čekius naudojo įmonių lėšas. Daugiau kaip 8 400 eurų ji skyrė ne įmonių pajamoms uždirbti, o šias dovanų čekiams panaudotas lėšas įtraukė į įmonių reprezentacinių sąnaudų nurašymo aktus, dėl to jos vadovaujamos įmonės patyrė nuostolių. Taip pat ji, būdama direktorė, apgaulingai tvarkė įmonių buhalterinę apskaitą, todėl negalima iš dalies nustatyti asmens veiklos, jo turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Kaltinimai prekyba poveikiu pareikšti ir K. K. vadovaujamoms įmonėms. Kaltinamajame akte nurodoma, kad K. K., turėdama teisę atstovauti bendrovėms, veikdama jų naudai ir interesais, siekė, kad buvęs Agentūros vyriausiasis patarėjas Ž. P. už kyšius paveiktų Agentūros tarnautojus, kad šie priimtų jos vadovaujamoms įmonėms naudingus sprendimus.


geltonai-mėlyna linija