Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Šiauliuose vyks viešojo ir privataus sektoriaus diskusija

2018 05 02

2018 m. gegužės 7 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba, įgyvendindama ES finansuojamą projektą „Viešojo sektoriaus įstaigų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas antikorupcinės aplinkos kūrimo ir korupcijos prevencijos priemonių vykdymo srityse“, Šiauliuose organizuoja viešojo ir privataus sektoriaus diskusiją „Atsparumo korupcijai užtikrinimas vykdant viešuosius pirkimus“. Bus diskutuojama, ar pastangos užtikrinti viešųjų pirkimų skaidrumą ir atsparumą korupcijai yra pakankamos, ar būtina imtis naujų iniciatyvų.

Nacionalinėje kovos su korupcija 2015–2025 metų programoje viešieji pirkimai nurodyti kaip antikorupciniu požiūriu labai rizikinga veiklos sritis. Korupcijai atsparios aplinkos užtikrinimas vykdant viešuosius pirkimus yra vienas iš STT veiklos prioritetų. Pastebima, kad korupcijai neatsparus elgesys būdingas abiems šiame procese dalyvaujančioms pusėms: tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus atstovams. Tam tikrais atvejais korupcijai pasireikšti vis dar turi įtakos neformalūs perkančiųjų organizacijų ir tiekėjų išankstiniai susitarimai, kvalifikacinių reikalavimų pritaikymas, nereikalingų prekių, paslaugų ar papildomų darbų pirkimas, netinkamas sutarčių vykdymas ir nepakankama jų vykdymo priežiūra ir pan.

Siekiant partnerystės ir kompleksinio problemų sprendimo, pravartu atsparumo korupcijai galimybes aptarti viešojo ir privataus sektoriaus diskusijoje ir suteikti galimybę savo nuomonę pareikšti abiem pusėms.

Į diskusiją pakviesti su Šiaulių regiono savivaldybių bei verslo subjektų atstovai. Renginyje taip pat dalyvaus Viešųjų pirkimų tarnybos, CPO LT atstovai. Diskusijos partneriai – Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Diskusija vyks konferencijų centre „Havana“ Šiauliuose (Rūdės g. 27D, Šiauliai). Pradžia 13 val.

Programa


geltonai-mėlyna linija