Naujienos

Areštuotas didelės vertės bankroto administratorės turtas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyboje atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu ir kyšininkavimo, areštuotas įtariamosios bankroto administratorės R. T. didelės vertės turtas.

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroro sprendimu areštuoti kratų metu rasti įtariamosios R. T. grynieji pinigai, kurių vertė viršija 560 tūkst. eurų, taip pat R. T. nuosavybės teise priklausantys nekilnojamojo turto objektai Lietuvoje ir užsienyje, kurių bendra vertė didesnė nei 144 tūkst. eurų.

Bankroto administratorė įtariama tuo, kad už 14 tūkst. eurų atlygį pažadėjo bankrutuojančios įmonės buvusiam direktoriui palankiai baigti bankroto procedūrą ir dalį kyšio iš jo priėmė.

„STT jau ir anksčiau yra ne kartą nustačiusi korupcijos rizikas bankroto administravimo srityje. Kasmet gaunami pareiškimai, pradedami ikiteisminiai tyrimai dėl bankroto administratorių galimų korupcinių nusikaltimų, liudija, kad šiai veiklai trūksta skaidrumo. Esame įsitikinę, kad reikėtų aktyvesnės diskusijos dėl bankroto administratorių kontrolės efektyvumo ir imtis veiksmų, kurie suvaldytų korupcijos grėsmes“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.