Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Prieš teismą stos buvęs Kauno Šilainių poliklinikos direktorius

2018-05-30

Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kauno apylinkės teismui perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo, sukčiavimo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta pakankamai duomenų, kad būtų galima įtarti, jog 2014 metais buvęs Kauno Šilainių poliklinikos direktorius V. O., padedamas savo šeimos nario, galimai provokavo duoti, susitarė ir pažadėjo priimti kyšį. Taip pat kaltinamasis galimai priėmė dalį kyšio iš privačios bendrovės, teikiančios medicinos paslaugas.

Nustatyta, kad kaltinamasis V. O. parinko privačią bendrovę Kauno Šilainių poliklinikos partneriu, su kuriuo buvo sudaryta asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo sutartis. Pagal ją, Kauno Šilainių poliklinikos medicinos specialistai teikė medicinos paslaugas privačios bendrovės pacientams Kaune ir Kauno rajone, o Kauno Šilainių poliklinikos pacientai būdavo nukreipiami išskirtinai į tos privačios bendrovės padalinius.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad Kauno Šilainių poliklinikos direktorius galimai susitarė su privačios bendrovės generaliniu direktoriumi, kad kiekvieną mėnesį gaus po pusę sumos, kuri bendrovei pervedama iš Kauno teritorinės ligonių kasos.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V. O., eidamas Socialinės adaptacijos asociacijos pirmininko pareigas,  galimai piktnaudžiaudamas asociacijos pirmininko padėtimi, klastodamas tikrus dokumentus, juos, kaip įtariama, panaudodamas ir apgaulingai tvarkydamas asociacijos buhalterinę apskaitą, asociacijos naudai apgaulės būdu įgijo Narkotikų, tabako ir kontrolės departamento lėšas. Europos Sąjungos fondo lėšomis finansuojamo projekto metu Socialinės adaptacijos asociacija, kaip Narkotikų, tabako ir kontrolės departamento partnerė, teikė reabilitacijos paslaugas. Įtariama, kad V. O. nustatė asociacijos darbuotojams neoficialią darbo tvarką, pagal kurią projekto metu asociacijos darbuotojai faktiškai dirbo mažesnį nei sutartyse įsipareigotą darbo laiką. Tokiu būdu V. O. vadovaujama Socialinės adaptacijos asociacija galimai nepagrįstai gavo 23 732 eurų didesnį finansavimą už faktiškai neišdirbtas darbo valandas.

Baudžiamajame kodekse nurodyta, kad už sukčiavimą gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už dokumentų suklastojimą bei disponavimą numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Už piktnaudžiavimą asmuo gali būti baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą ir kyšininkavimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Kauno apygardos prokuratūros informacija


geltonai-mėlyna linija