Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Suimtas įtariamasis byloje dėl galimos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje

2018-06-22

Panevėžio apygardos prokuratūra šiandien kreipėsi į teismą, prašydama suimti vieną įtariamąjį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos atliekamame tyrime dėl galimos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje. Griežčiausios kardomosios priemonės prašoma gavus duomenų, kad įtariamasis darė poveikį liudytojui, trukdydamas ikiteisminiam tyrimui.

Šiandien po pietų Panevėžio miesto apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja patenkino tyrimą kontroliuojančio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Roberto Diksos prašymą ir minėtą įtariamąjį leido suimti 2 savaitėms.

Panevėžietis vienos privačios įmonės atstovas įtariamas prekyba poveikiu bei neteisėta finansine veikla. Byloje įtarimai dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnyba pareikšti Panevėžio miesto merui R. M. R., jo patarėjai G. M. – dėl prekybos poveikiu. Įtarimai taip pat pareikšti 4 privačių įmonių atstovams, tarp jų – ir šiandien suimtam įtariamajam.

STT pareigūnų atliekamo ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Kaip įtariama, už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais – paslaugomis.


geltonai-mėlyna linija