Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Teismas kaltais pripažino buvusią Nacionalinės žemės tarnybos vadovę ir kitus aukštus pareigūnus

2018-07-04

Šiandien Kauno apylinkės teismas kaltais dėl piktnaudžiavimo pripažino buvusią Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos direktorę D. G., Kauno klinikinės ligoninės direktorių G. A., jo pavaduotoją K. G. ir šios ligoninės darbuotojus A. Š. ir S. S., skirdamas jiems pinigines baudas.

Nuteistajai D. G. skirta 20,7 tūkst. Eur dydžio bauda ir baudžiamojo poveikio priemonė – atimta teisė būti išrinktai ir paskirtai į valstybės ar savivaldybių įmonių renkamas ar skiriamas pareigas 2 metų laikotarpiui. G. A. teismas skyrė per 13 tūkst. Eur dydžio baudą ir atėmė teisę užimti bet kurias vadovo pareigas gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose 2 metų laikotarpiui, o K. G. skirta per 11 tūkst. Eur dydžio bauda ir atimta teisė užimti bet kurias vadovo pareigas gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose 2 metų laikotarpiui. Ligoninės darbuotojui A. Š. skirta per 6,4 tūkst. Eur bauda, o S. S. - per 3,7 tūkst. Eur dydžio bauda. Skirti tokias griežtas bausmes teismo prašė valstybinį kaltinimą palaikęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Darius Stankevičius.

Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba, buvo pradėtas 2015 m. pabaigoje dėl bandymo nuslėpti buvusios NŽT direktorės D. G. neblaivumo faktą eismo įvykio Kaune metu. D. G. buvo kaltinama piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, kai neblaivi vairuodama automobilį susidūrė su kitu automobiliu ir savo patarėjui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gręsiančios atsakomybės. Taip pat kaltinime nurodyta, jog buvusi NŽT vadovė sukurstė piktnaudžiauti Kauno klinikinės ligoninės direktorių G. A., jo pavaduotoją K. G., o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas A. Š. ir slaugytoja S. S. Bylos duomenimis, kaltinamieji organizavo ir sukeitė buvusios NŽT direktorės D. G. kraujo mėginius.

Kauno apylinkės teismo nuosprendis yra ne galutinis ir gali būti skundžiamas įstatymų nustatyta tvarka.


geltonai-mėlyna linija