Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius lieka nuteistas dėl kyšininkavimo

2018 07 16

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija 2018 m. liepos 13 d. nuosprendžiu atmetė buvusio Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus P. S. skundą, kuriuo buvo prašoma jį išteisinti.

Teisėjų kolegija buvusiam direktoriui už korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką atliekant profesines pareigas (50 eurų kyšio paėmimą) paskyrė baudžiamojo poveikio priemonę – atėmė teisę trejus metus dirbti vadovaujamą darbą valstybės ar savivaldybių institucijose, įstaigose ar įmonėse. Taip pat skyrė jam 75 MGL baudą (2 824,5 Eur), kurią jis turi sumokėti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Taip Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Šiaulių apygardos teismo 2018 m. kovo 7 d. nuosprendį, kuriuo P. S. buvo pripažintas kaltu ir nuteistas tik pinigine bauda.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius P. S. priėmė iš pažįstamo asmens kyšį už tai, kad pastarajam būtų išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

Pirmosios instancijos teismas pripažino, kad P. S. priėmė kyšį už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra už tai, kad į jį besikreipusiam asmeniui būtų išduotas trijų dienų nedarbingumo pažymėjimas, nefiksuojant ir kaip nedarbingumo priežasties nenurodant alkoholio vartojimo. Tačiau Apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad tokia pirmosios instancijos teismo išvada neatitinka byloje esančių įrodymų ir suformuotos teismų praktikos. Teisėjų kolegija pripažino, kad P. S. priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra už tai, kad į jį besikreipusiam asmeniui būtų atliktas sveikatos patikrinimas išduodant nedarbingumo pažymėjimą. Iš liudytojų parodymų ir baudžiamojoje byloje ištirtų įrodymų nustatyta, kad į ligoninę atvykusiam vyriškiui skubi medicinos pagalba buvo reikalinga.

Teisėjų kolegijos vertinimu, P. S. bausmė paskirta įvertinus visas bausmei skirti reikšmingas aplinkybes. Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Baudžiamojoje byloje dėl papirkimo savo kaltę pripažinęs asmuo 2017 m. rugpjūčio 21 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo patvirtintu prokuroro nutarimu atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę – įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš STT Šiaulių valdybos atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų, pasisavinant ligoninės lėšas, neskaidriai vykdant viešuosius pirkimus ir atliekant kitus neteisėtus veiksmus. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.

2018 m. kovo 1 d. sveikatos apsaugos ministras Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinį direktorių atleido iš pareigų. Nuo 2015 m. spalio mėn., prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, jis buvo nušalintas nuo pareigų.

Parengta pagal Lietuvos apeliacinio teismo informaciją


geltonai-mėlyna linija