Naujienos

Apeliacinio teismo sprendimas tarptautinio kyšininkavimo byloje

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų kolegija apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistųjų G. Z., buvusio VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (VĮ KVJUD) infrastruktūros direktoriaus ir Latvijos piliečio G. K, buvusio vienos Latvijos statybų bendrovės valdybos pirmininko, apeliacinius skundus. Kolegija konstatavo, kad Klaipėdos apygardos teismo 2018 m. balandžio 11 d. nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas, todėl nuteistųjų apeliacinius skundus atmetė ir paliko pirmosios instancijos teismo skirtas bausmes. G. Z. nuteistas pustrečių metų laisvės atėmimo bausme ir jos vykdymas atidėtas dvejiems metams, taip pat jam uždrausta dvejus metus dirbti valstybės tarnyboje. Latvijos piliečiui skirta 250 MGL (9 415 eurų) bauda. Teismas taip pat nusprendė, kad kaip kyšis gautas laikrodis ir 5 000 eurų turi būti konfiskuoti.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad VĮ KVJUD infrastruktūros direktorius 2016 m. vasario mėnesį iš Latvijos bendrovės atstovo priėmė 5 175 eurų vertės rankinį laikrodį, o birželio mėnesį – 48 eurų vertės alkoholinio gėrimo butelį ir 5 000 eurų, įdėtus į gėrimo dėžutę. Kyšiais siekta, kad Uosto direkcijos atstovas priimtų sprendimus, palankius Latvijos bendrovei, atliekančiai statybos rangos darbus pagal sutartis su VĮ KVJUD. Nors teisiamieji savo kaltės nepripažino, teismas konstatavo, kad buvusio Valstybinio jūrų uosto direkcijos darbuotojo kaltė dėl kyšininkavimo, o Latvijos statybų bendrovės atstovo kaltė dėl papirkimo yra įrodyta faktinėmis aplinkybėmis ir abejonių nekelia.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.