Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Teismui perduota byla dėl korupcijos trijose Šiaulių mokyklose

2018-10-26

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl galimos korupcijos Šiaulių mokyklose pareikšti net 7 asmenims. Kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti buvusiai Šiaulių „Rasos“ progimnazijos direktorei A. I. ir Šiaulių sporto gimnazijos direktorei I. A., o dėl papirkimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, sukčiavimo – vienos valymo paslaugas teikiančios bendrovės direktoriui V. Š. Taip pat papirkimu ir kitais nusikaltimais kaltinamos ir dar dvi šios bendrovės darbuotojos – Valymo paslaugų vadovė A. B. ir vadybininkė R. G. Taip pat kaltinimai padėjimu kyšininkauti pareikšti buvusiai Šiaulių „Rasos“ progimnazijos buhalterei R. A., o jos sutuoktiniui V. A. – dėl dokumentų klastojimo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, atskleidė ne vienerius metus veikusią korupcinę schemą, pagal kurią minėtų mokyklų direktorės iš vienos valymo paslaugas mokykloms teikiančios bendrovės atstovų ne kartą priėmė kyšius. Už tai buvo susitarta, kad direktorės palankiau ir atlaidžiau vertins bendrovės teikiamas valymo paslaugas ir valymo kokybės trūkumus, su bendrove anksčiau laiko nenutrauks sutarčių ar iš anksto informuos apie planuojamus valymo paslaugų pirkimus.

Šioje baudžiamojoje byloje įtarimų dėl kyšininkavimo sulaukusi, tačiau nuo tyrimo pradžios savo kaltę pripažinusi Šiaulių Medelyno progimnazijos direktorė I. M. Šiaulių apygardos teismo 2018 m. birželio 4 d. patvirtintu prokuroro nutarimu atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę – 40 MGL (1506,40 eurų) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą ir konfiskuojant kaip kyšį gautus 1300 Eurų.

Bendra įmonės duotų kyšių suma minėtoms mokyklų direktorėms sudaro daugiau negu 250 MGL ir siekia 9660 eurų.

Kaltinamiesiems Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, tarp jų – ir laisvės atėmimą.

 

Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Šiaulių apygardos prokuratūros informacija


geltonai-mėlyna linija