Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Tarptautinėje konferencijoje savo antikorupcine patirtimi dalijosi šešių Europos šalių atstovai

2018-11-30

Vakar, 2018 m. lapkričio 29 d. įvyko tarptautinė konferencija „Atsparumo korupcijai priemonės ir įrankiai: tarptautinės patirties pritaikymo galimybės“. Renginys buvo skirtas artėjančiai gruodžio 9-ajai – Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti.

Konferencijos tikslas – aptarti korupcijai atsparios aplinkos kūrimo iššūkius, kryptis ir galimybes, perimti gerąją ES šalių patirtį bei stiprinti valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovų ir atsakingų darbuotojų gebėjimus kuriant korupcijai atsparią aplinką. Renginyje dalyvavo ir savo šalių patirtimi dalijosi antikorupcinių institucijų atstovai ir atitikties pareigūnai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Vokietijos, ir Austrijos.

Konferencijoje dalyvavo valstybės ir savivaldybių įstaigų vadovai ar jų įgalioti asmenys, kuriems pavesta užtikrinti antikorupcinės politikos įgyvendinimą; valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojai, kuriems pavesta vykdyti atskiras korupcijos prevencijos priemones įstaigose.

Tarptautinę konferenciją organizavo Specialiųjų tyrimų tarnyba, įgyvendindama Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos įgyvendinimo 2015–2019 metų tarpinstitucinio veiklos plano 2.1.2 priemonę ir ES finansuojamą projektą „Viešojo sektoriaus įstaigų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas antikorupcinės aplinkos kūrimo ir korupcijos prevencijos priemonių vykdymo srityse“ Nr. 10.1.2-ESFA-V-916-01-0003.

 

Pranešimai:

1. STT „Lietuvos patirtis  kuriant korupcijai atsparią aplinką“ – STT Korupcijos prevencijos valdybos Koordinavimo ir stebėsenos skyriaus viršininkas Darius Mickevičius.

2. Europos Komisija „Viešojo administravimo kokybė“ – Europos Komisijos Valdymo ir viešojo administravimo struktūrinių reformų paramos tarnybos atstovas Florian Hauser.

3. KAPO Estija „Aktualios antikorupcinės temos Estijoje“ ir „Viešieji ryšiai baudžiamojo tyrimo metu: privalumui ir trūkumai“ – KAPO biuro vadovas Meelis Ratassepp ir ekspertas Harrys Puusepp.

4. DGA Rumunija „Antikorupcinis švietimas / visuomenės informavimas“ – DGA vyriausiasis įgaliotinis Robert Eugeniu Neacsu.

5. CBA Lenkija „Antikorupcinis švietimas viešajame sektoriuje Lenkijoje“ – CBA vadovo kabineto direktorė Iwona Czerniec ir Tarptautinio bendradarbiavimo ekspertas- koordinatorius Pawel Rutkowski.

6. MAN SE Vokietija „Atitikties laikymasis tarptautinėje kompanijoje – MAN pavyzdys” – Atitikties užtikrinimo vyriausiasis specialistas Philip Mattey.

7. BAK Austrija „Atitikties pareigūnų teisės ir atsakomybė“ – Prevencijos ekspertė Eva Johanna Nemec.

8. KNAB Latvija „Politinių partijų finansavimo rizika" ir „Interesų konfliktų valdymas viešajame sektoriuje" – Strateginės analizės ir politikos planavimo skyriaus vyresnieji specialistai Igors Ivanovs ir Aivaras Rapša.

Nuotraukos/Photo

Daugiau nuotraukų ieškokite STT Facebooke.

Tarptautinės konferencijos akimirka


geltonai-mėlyna linija