Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Zarasų ūkininkai galės atsikvėpti – teismui perduota byla dėl NŽT Zarasų skyriaus tarnautojos kyšininkavimo

2018-12-31

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmams perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu pareikšti buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Zarasų skyriaus vyresniajai specialistei G. P.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas STT Panevėžio valdybos pareigūnams gavus informaciją, kad NŽT Zarasų skyriaus vyresnioji specialistė G. P., tvarkydama dokumentus dėl valstybinės žemės laikino naudojimo, iš vieno ūkininko galimai pareikalavo kyšio.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad minėtoji vyresnioji specialistė G. P., tvarkydama dokumentus dėl valstybinės žemės laikino naudojimo bei nuomos, reikalavo, priėmė kyšius iš dar 5 ūkininkų. Šioje byloje kaltinami ir kyšius mokėję 2 ūkininkai. Kaltinamoji G. P. tyrimo metu buvo atleista iš užimamų pareigų.

Baudžiamajame kodekse už kyšininkavimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų, už papirkimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų.


geltonai-mėlyna linija