Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Utenos meras nuteistas dėl piktnaudžiavimo

2019-01-04

Panevėžio apygardos teismas, šiandien išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino Utenos rajono savivaldybės merą A. K. kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Merui teismas paskyrė 8473 eurų baudą. Buvusi Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko sekretoriato vadovė Dž. Ž. pripažinta kalta dėl dokumento suklastojimo.  Jai paskirta 4707 eurų bauda. Nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą pareigūnai nustatė, kad Utenos rajono meras, naudodamasis savo statusu ir įtaka, kreipėsi į vieną bendrovę, jog ši neatlygintinai suremontuotų tuometinės Ministro Pirmininko sekretoriato vadovės ir jos dukters namą, esantį Utenos rajone. Manoma, kad namo remontas kainavo apie 6,5 tūkst. eurų. STT pareigūnų surinktais duomenimis, Dž. Ž., siekdama nuslėpti šį nusikalstamu būdu gautą turtą, atgaline data parengė netikrą dokumentą – prašymą suremontuoti jos namo stogą ir pakeisti lauko duris, kurį pateikė bendrovei.

 


geltonai-mėlyna linija