Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Panaikinta Panevėžio miesto bei Anykščių rajono merų teisinė neliečiamybė

2019-02-07

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą panaikinti Panevėžio miesto mero R. M. R. bei Anykščių rajono mero K. T. teisinę neliečiamybę. Abu šie politikai įtariami dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose.

Nuo vasario 1 dienos, paskelbus kandidatų į savivaldybių tarybas ir merus sąrašus, kandidatai įgijo teisinę neliečiamybę, kuri tęsis iki galutinių rinkimų rezultatų įsigaliojimo.

Galiojant įtariamųjų teisinei neliečiamybei, ikiteisminius tyrimus atliekantys pareigūnai negali jų atžvilgiu atlikti jokių tyrimo veiksmų. Todėl, siekiant galimai įvykdytas nusikalstamas veikas ištirti per kuo trumpesnį laikotarpį, prokuratūra kreipėsi į VRK dėl Panevėžio miesto bei Anykščių rajono merų teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Panevėžio miesto meras R. M. R. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų buvo sulaikytas pernai vasarą kartu su savo patarėja G. M. bei keliais verslo atstovais.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Įtariama, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais.

Ikiteisminiam tyrimui dėl Panevėžio mero ir kitų asmenų galimų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų vadovaujanti prokurorė sausio 28 dieną priėmė nutarimą šį tyrimą išskirti į du ikiteisminius tyrimus. Viename jų Panevėžio miesto merui R. M. R. pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, kitame – dėl piktnaudžiavimo.

Anykščių rajono meras K. T. STT Panevėžio valdybos pareigūnų buvo sulaikytas sausio 28 dieną, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu Anykščių rajono savivaldybėje. Anykščių rajono merui K. T. buvo pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu. Šioje byloje įtarimai pareikšti dar 2 asmenims.

Įtariama, kad Anykščių rajono savivaldybėje galimai buvo susitarta priimti bei priimta kyšių iš kai kurių verslo atstovų. Verslininkams, kaip įtariama, buvo pažadėta priimti naudingus sprendimus, paveikiant Anykščių rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad šie teisėtai arba neteisėtai veiktų ir sudarytų išskirtines sąlygas, pavyzdžiui, dėl disponavimo žemės sklypu, dėl paramos verslo plėtrai.

Prokuratūros ir STT informacija


geltonai-mėlyna linija