Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Pateiktos pastabos dėl siūlomo stambių projektų įgyvendinimo modelio

2019-03-06

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Investicijų įstatymo pakeitimo ir papildymo ir Žemės įstatymo pakeitimo įstatymo projekto antikorupcinį vertinimą.

STT atlikusi vertinimą nustatė, kad dalis siūlomų nuostatų nepakankamai reglamentuoja su stambių projektų įgyvendinimu susijusias procedūras, jos gali būti aiškinamos ir taikomos dviprasmiškai.

Korupcijos prevencijos pareigūnų nuomone, diskutuotinas pasirinktas stambių projektų įgyvendinimo modelis, kai valstybė pirmiausia prisiima įsipareigojimus dėl stambaus projekto įgyvendinimo, o tik po to, įsigaliojus stambaus projekto investicijų sutarčiai, sprendžia klausimus dėl tokiam projektui reikalingos žemės suteikimo. Tarnyba mano, kad teisės akto projekte neatskleidžiamas stambių projektų naudingumo Lietuvos valstybei ir visuomenei aspektas (ypač šių projektų tęstinumo laikotarpiu). Nuostatos taip pat gali sudaryti prielaidas neskaidriems sprendimams dėl privačios žemės paėmimo visuomenės poreikiams.

STT atkreipia dėmesį, kad stambiam projektui įgyvendinti reikalingos žemės klausimai turėtų būti aptariami ir sprendžiami iki stambaus projekto investicijų sutarties pasirašymo, o nesant tokios galimybės, preliminariai turėtų būti visapusiškai aptariami stambiam projektui reikalingos žemės parinkimo ir atitinkamai papildomų sutarties šalių įsipareigojimų paskirstymo klausimai.

Visą antikorupcinio vertinimo išvadą rasite čia.


geltonai-mėlyna linija