Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnui pranešus apie bandymą papirkti – ikiteisminis tyrimas

2019-03-06

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą, kuris pradėtas valstybės tarnautojui pranešus apie bandymą jį papirkti.

Šiandien įtarimai dėl papirkimo pareikšti vienos statybos darbus vykdančios įmonės vadovui, kuris pasiūlė ir davė kyšį (1000 Eur) Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (VDI) Kauno teritorinio skyriaus inspektoriui. Už kyšį buvo siekiama išvengti administracinių nusižengimų tyrimo procedūrų įmonės ir jos vadovo atžvilgiu.

Nusikaltimas buvo atskleistas VDI Kauno teritorinio skyriaus inspektoriaus dėka, kuris pats kreipėsi į STT Kauno valdybą, pranešdamas apie bandymą papirkti. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Už papirkimą (BK 227 str. 2 d.) asmuo gali būti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

„Šis atvejis – tai pilietiškai aktyvaus ir nepakantaus korupcijai valstybės tarnautojo pavyzdys. Tik būdami proaktyvūs ir netoleruodami korupcijos, galime sumažinti korupcijos lygį šalyje. Tikimės, kad tokių pranešimų ateityje tik daugės“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Primename, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką privalo pranešti STT, prokuratūrai arba kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai.


geltonai-mėlyna linija