Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Prasideda ketvirtoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada

2019-03-06

Kovo 6 dieną prasideda Lietuvos mokyklų registracija į ketvirtąją Nacionalinę teisinių žinių olimpiadą. Viena iš olimpiados partnerių – Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Šiais metais olimpiados organizatoriai žada naujovę – jie ne tik kvies moksleivius ir visuomenę pasitikrinti savo teisines žinias, bet ir sieks parodyti glaudų teisės ryšį su technologijomis.  Pasisekimo sulaukusios iniciatyvos organizatoriai šiais metais tikisi sulaukti dar didesnio mokyklų ir moksleivių susidomėjimo.

Šių metų olimpiados akcentas – teisė ir technologijos. Mykolo Romerio teisės mokyklos dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės nuomone,  teisė ir technologijos yra tampriai susiję: „Šiuolaikinė visuomenė naudoja daug technologijų, veikia interneto erdvėje. Technologijos vis dažniau padeda siekti teisingumo, keičia pačią teisininko profesiją. Kartu jų naudojimas kelia tam tikrus pavojus vartotojui, todėl būtina apie juos žinoti.“.

Pirmasis olimpiados etapas vyks mokyklose bei gimnazijose. Jo metu mokiniai atsakys į iš anksto paruoštus testo klausimus. Geriausiai atsakę bus pakviesti į antrąjį finalinį olimpiados etapą, kuris vyks balandžio 12 dieną Vilniuje, Mykolo Romerio universitete.

Olimpiadą rengia Mykolo Romerio teisės mokykla kartu su Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija bei Lietuvos advokatūra. Šią iniciatyvą palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ugdymo plėtotės centras, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos antstolių rūmai,  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir STT. Nauju projekto partneriu tapo Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Informacinis partneris – 15min.lt

Daugiau apie olimpiadą: Pirmoji teisinių žinių olimpiada įvyko 2016 metais. Kasmet olimpiadoje dalyvaujančių moksleivių skaičius auga  – 2018 m. testą laikė net 1000 moksleivių iš daugiau kaip 80 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų.  Olimpiadoje dalyvauja moksleiviai ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir regionų.


geltonai-mėlyna linija