Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Šiaurės Makedonijos atstovams pristatoma antikorupcinio švietimo veikla

2019-04-03

Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) balandžio 3–4 d. lankosi Šiaurės Makedonijos valstybės korupcijos prevencijos komisijos ir Šiaurės Makedonijos švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, kuriems STT pareigūnai pristato vykdomas korupcijos prevencijos ir antikorupcinio švietimo priemones.

Šiaurės Makedonijos delegacijos nariams pristatoma STT veikla, Lietuvos korupcijos prevencijos sistema, korupcijos rizikos analizės ir antikorupcinio teisės aktų vertinimo metodai. Susitikimo metu STT antikorupcinio švietimo specialistai pristato vykdomą antikorupcinio švietimo veiklą: mokymus, iniciatyvas, sukurtus interaktyvius įrankius jaunimui. Aptariamos tendencijos ir vizija, kokiomis korupcijos prevencijos ir antikorupcinio švietimo priemonėmis galima kurti korupcijai atsparią aplinką, pristatomi sociologinio tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ rezultatai.

STT Antikorupcinio švietimo skyriaus vadovė Jurgita Razmytė pažymi, kad: „Antikorupcinis švietimas – tai vienas iš esminių elementų, siekiant skaidrumo valstybėje. Labai svarbu ugdyti visuomenės antikorupcinio sąmoningumo nuostatas ir netoleranciją korupcijai. Vykdant korupcijos prevencijos, antikorupcinio švietimo priemones, reikšmingas ir tarptautinis bendradarbiavimas, kai galima pritaikyti kitų praktiką savo veikloje ir pasidalinti turima patirtimi šioje srityje.“

STT, būdama specializuota kovos su korupcija institucija, stiprina bendradarbiavimą su kitų užsienio šalių antikorupcinėmis institucijomis: Lenkijos, Latvijos, Rumunijos, Moldovos, Sakartvelo, Ukrainos, Austrijos, Estijos, Jungtinės Karalystės ir kt.


geltonai-mėlyna linija