Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Kupiškio Puožo melioracijos asociacijos valdybos pirmininkui – galutinis teismo sprendimas

2019-04-30

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiandien atmetė nuteistojo Kupiškio rajono Puožo melioracijos statinių naudotojų asociacijos (toliau – Asociacija) valdybos pirmininko Zigmanto Aleksandravičiaus skundą dėl Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų 2018 m. kovo 26 d. nuosprendžio ir valdybos pirmininką pripažino kaltu dėl kyšininkavimo. Jam teismas paskyrė 18 830 eurų baudą ir nusprendė iš jo išieškoti į valstybės biudžetą 7 216 eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad Zigmantas Aleksandravičius, būdamas Asociacijos valdybos pirmininku bei viešųjų pirkimų komisijos pirmininku ir turėdamas administracinius įgaliojimus veikti Asociacijos vardu, dalyvavo organizuojant viešųjų pirkimų konkursą dėl melioracijos darbų atlikimo, kurių vertė buvo didesnė nei 300 000 eurų. Asociacijos skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė turėjo atsidėkoti Z. Aleksandravičiui ir jo šeimai paslaugomis: nemokamai paklojo prie namo trinkeles, iškasė du tvenkinius ir nusausino lauką. Kyšio vertė siekė per 7 tūkstančius eurų, ir šią pinigų sumą nuteistasis turės grąžinti į valstybės biudžetą.

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

 


geltonai-mėlyna linija